Autor: Dalibor Misliveček, 9. 11. 2016.

7. studenoga 2016. godine u Pučkom otvorenom učilištu Kutina u organizaciji Društva Naša djeca Kutina održan je tradicionalan program „Mladi svome gradu“ povodom Dana grada Kutine. Ovogodišnji program i dječja proslava 760 godina grada Kutine u znaku je dva važna povijesna događaja za Kutinu i njezine stanovnike. Mjesto Kutina u pisanim dokumentima spominje se prvi put u ispravi ugarsko-hrvatskog kralja Bele IV  10. studenoga 1256. godine, a prije deset godina, odnosno 20. studenoga 2006. godine na svečanom savjetovanju akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“ u Zagrebu, gradu Kutini dodijeljen je status „Grad Kutina – prijatelj djece“. U programu protkanom dječjim doživljajem Kutine i našega zavičaja sudjelovala su djeca iz svih osnovnih škola s područja grada, djeca iz Dječjeg vrtića, Osnovne glazbene škole, KUD-a Ivančice i Društva Naša djeca. Učenici naše škole, polaznici glazbene radionice,  čestitali su gradu rođendan pjesmom „Kiša od slatkiša“,  a najmlađe u publici iznenadili i razveselili „kišom od bombona“!

« Listopad 2017 »

20.10.2017. 09:14
Webinar: The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul
U ponedjeljak, 23. listopada 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul.

19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.

17.10.2017. 09:51
Prijavite se na radionicu „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet poziva sve zainteresirane nastavnike na prijavu i sudjelovanje na radionici pod nazivom „e-Škole scenariji poučavanja: ideje za suvremenu primjenu IKT-a u nastavi“.

13.10.2017. 15:35
Održan drugi TeachMeet u sklopu projekta „e-Škole“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je danas drugi TeachMeet, susret nastavnika koji aktivno sudjeluju u okviru zajednice praktičara, organizirane u sklopu provedbe nacionalnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.