Autor: Dalibor Misliveček, 9. 11. 2016.

7. studenoga 2016. godine u Pučkom otvorenom učilištu Kutina u organizaciji Društva Naša djeca Kutina održan je tradicionalan program „Mladi svome gradu“ povodom Dana grada Kutine. Ovogodišnji program i dječja proslava 760 godina grada Kutine u znaku je dva važna povijesna događaja za Kutinu i njezine stanovnike. Mjesto Kutina u pisanim dokumentima spominje se prvi put u ispravi ugarsko-hrvatskog kralja Bele IV  10. studenoga 1256. godine, a prije deset godina, odnosno 20. studenoga 2006. godine na svečanom savjetovanju akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“ u Zagrebu, gradu Kutini dodijeljen je status „Grad Kutina – prijatelj djece“. U programu protkanom dječjim doživljajem Kutine i našega zavičaja sudjelovala su djeca iz svih osnovnih škola s područja grada, djeca iz Dječjeg vrtića, Osnovne glazbene škole, KUD-a Ivančice i Društva Naša djeca. Učenici naše škole, polaznici glazbene radionice,  čestitali su gradu rođendan pjesmom „Kiša od slatkiša“,  a najmlađe u publici iznenadili i razveselili „kišom od bombona“!

« Travanj 2018 »

20.04.2018. 13:17
Objavljen Priručnik za primjenu i izradu e-Škole scenarija poučavanja
Osposobljavanje nastavnika i sustavna edukacija za korištenje tehnologije u obrazovanju jedan je od najvažnijih zadataka pilot projekta "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET.

18.04.2018. 13:36
CARNET uživo prenosi predavanje o medijskoj pismenosti i lažnim vijestima
Predavanje i radionicu pod nazivom “Zašto je važna (novo)medijska pismenost: primjer lažnih vijesti”, koja se u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, od 11 sati i 25 minuta održava u Osijeku, može se uživo pratiti na CARNET-ovoj platformi Meduza.

09.04.2018. 09:34
CARNET dovodi više od 300 inovativnih ravnatelja i profesora u Zadar
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET u suradnji sa Sveučilištem u Zadru organizira 10. i 11. travnja peti po redu skup Suvremene tehnologije u obrazovanju – STO 2018

06.04.2018. 11:09
Webinar: Osnove Robotskog kazališta lutaka i izrada scenarija za predstavu
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima osnovnih i srednjih škola na kojem će imati priliku naučiti osnove i mogućnosti Robotskog kazališta lutaka i kako izraditi scenarij za predstavu.