Autor: Dalibor Misliveček, 9. 11. 2016.

7. studenoga 2016. godine u Pučkom otvorenom učilištu Kutina u organizaciji Društva Naša djeca Kutina održan je tradicionalan program „Mladi svome gradu“ povodom Dana grada Kutine. Ovogodišnji program i dječja proslava 760 godina grada Kutine u znaku je dva važna povijesna događaja za Kutinu i njezine stanovnike. Mjesto Kutina u pisanim dokumentima spominje se prvi put u ispravi ugarsko-hrvatskog kralja Bele IV  10. studenoga 1256. godine, a prije deset godina, odnosno 20. studenoga 2006. godine na svečanom savjetovanju akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“ u Zagrebu, gradu Kutini dodijeljen je status „Grad Kutina – prijatelj djece“. U programu protkanom dječjim doživljajem Kutine i našega zavičaja sudjelovala su djeca iz svih osnovnih škola s područja grada, djeca iz Dječjeg vrtića, Osnovne glazbene škole, KUD-a Ivančice i Društva Naša djeca. Učenici naše škole, polaznici glazbene radionice,  čestitali su gradu rođendan pjesmom „Kiša od slatkiša“,  a najmlađe u publici iznenadili i razveselili „kišom od bombona“!

« Rujan 2018 »

19.09.2018. 14:56
U okviru CECIIS-a održan Dan e-Škola
Na Fakultetu organizacije i informatike u Varaždinu započela je trodnevna znanstvena konferencija posvećena informacijskim i inteligentnim sustavima - CECIIS 2018.

29.08.2018. 10:24
Webinar za učenike i roditelje: analitike učenja u e-Školama
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET organizira webinar na temu sustava za analitike učenja koji je osmišljen u okviru pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

28.08.2018. 13:51
Pilot projektom e-Škole značajno povećana digitalna zrelost 10 posto hrvatskih škola
Povećanje razine digitalne zrelosti 10 posto hrvatskih osnovnih i srednjih škola glavni je rezultat uspješno završenog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ kojeg je Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET započela s partnerima 2015. godine.

02.08.2018. 13:06
Pilot projektom e-Škole započela digitalna transformacija škola u Hrvatskoj
Škole koje sudjeluju u CARNET-ovom pilot projektu "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola" značajno su napredovale u primjeni digitalnih tehnologija, pokazuju rezultati završnog vrednovanja digitalne zrelosti škola koje su CARNET i Fakultet organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu (FOI), akademski partner na projektu, proveli u razdoblju od veljače do travnja ove godine.