Autor: Dalibor Misliveček, 9. 11. 2016.

7. studenoga 2016. godine u Pučkom otvorenom učilištu Kutina u organizaciji Društva Naša djeca Kutina održan je tradicionalan program „Mladi svome gradu“ povodom Dana grada Kutine. Ovogodišnji program i dječja proslava 760 godina grada Kutine u znaku je dva važna povijesna događaja za Kutinu i njezine stanovnike. Mjesto Kutina u pisanim dokumentima spominje se prvi put u ispravi ugarsko-hrvatskog kralja Bele IV  10. studenoga 1256. godine, a prije deset godina, odnosno 20. studenoga 2006. godine na svečanom savjetovanju akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“ u Zagrebu, gradu Kutini dodijeljen je status „Grad Kutina – prijatelj djece“. U programu protkanom dječjim doživljajem Kutine i našega zavičaja sudjelovala su djeca iz svih osnovnih škola s područja grada, djeca iz Dječjeg vrtića, Osnovne glazbene škole, KUD-a Ivančice i Društva Naša djeca. Učenici naše škole, polaznici glazbene radionice,  čestitali su gradu rođendan pjesmom „Kiša od slatkiša“,  a najmlađe u publici iznenadili i razveselili „kišom od bombona“!

« Studeni 2018 »

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.