Autor: Dalibor Misliveček, 9. 11. 2016.

7. studenoga 2016. godine u Pučkom otvorenom učilištu Kutina u organizaciji Društva Naša djeca Kutina održan je tradicionalan program „Mladi svome gradu“ povodom Dana grada Kutine. Ovogodišnji program i dječja proslava 760 godina grada Kutine u znaku je dva važna povijesna događaja za Kutinu i njezine stanovnike. Mjesto Kutina u pisanim dokumentima spominje se prvi put u ispravi ugarsko-hrvatskog kralja Bele IV  10. studenoga 1256. godine, a prije deset godina, odnosno 20. studenoga 2006. godine na svečanom savjetovanju akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“ u Zagrebu, gradu Kutini dodijeljen je status „Grad Kutina – prijatelj djece“. U programu protkanom dječjim doživljajem Kutine i našega zavičaja sudjelovala su djeca iz svih osnovnih škola s područja grada, djeca iz Dječjeg vrtića, Osnovne glazbene škole, KUD-a Ivančice i Društva Naša djeca. Učenici naše škole, polaznici glazbene radionice,  čestitali su gradu rođendan pjesmom „Kiša od slatkiša“,  a najmlađe u publici iznenadili i razveselili „kišom od bombona“!

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.