Autor: Dalibor Misliveček, 10. 11. 2016.

U suradnji s policijskim službenicima za protueksplozijsku zaštitu PU sisačko-moslavačke, djelatnicima HCR-a i Vijećem za komunalnu prevenciju Grada Kutina, policijski službenici Policijske postaje Kutina, u srijedu, 9. studenoga 2016., proveli su akciju "Policija u zajednici". Akcija je provedena povodom obilježavanja Dana Grada Kutina te su tom  prilikom policijski službenici upozorili građane na opasnosti koje može izazvati nestručno ili neispravno postupanje s pronađenim oružjem ili minsko-eksplozivnim sredstvima. Građani su imali priliku vidjeti i izložbu minsko-eksplozivnih sredstava, kao i kartu minsko opasnih područja u Županiji sisačko–moslavačkoj. Prisutne učenike 2.a, 3.b i 4.b razreda naše škole posebno su oduševila različita policijska vozila. Ljubazni policajci upoznali su učenike s potencijalnim opasnostima s kojima se građani mogu susresti, objasnili su im koja je uloga policije te su strpljivo odgovarali na mnoga postavljena pitanja učenika. Također, učenici su mogli vidjeti i određena pomagala, koja policija koristi pri obavljanju posla. Vidjeli su kako izgleda unutrašnjost policijskog vozila, tzv. „marice“ i čemu služi presretač. Najveći je doživljaj bio kad su učenici sjeli na policijsko motorno vozilo.

« Siječanj 2018 »

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.

17.01.2018. 15:55
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije – EMA započela s radom
Aplikacija za organizaciju i praćenje edukacije (Education Management Application) s današnjim danom, 17. siječnja 2018. godine, puštena je u produkciju.

15.01.2018. 15:00
U okviru projekta e-Škole održan treći regionalni webinar
U sklopu provedbe pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ danas je u Tehničkoj školi Ruđera Boškovića u Vinkovcima održan treći regionalni webinar na temu “Primjena IKT-a u nastavi računalstva i matematike”.

18.12.2017. 13:49
Blagdansko radno vrijeme CARNetovog Helpdeska
U vrijeme božićnih i novogodišnjih blagdana CARNetov Helpdesk će raditi prema sljedećem rasporedu: