Autor: Dalibor Misliveček, 10. 11. 2016.

U suradnji s policijskim službenicima za protueksplozijsku zaštitu PU sisačko-moslavačke, djelatnicima HCR-a i Vijećem za komunalnu prevenciju Grada Kutina, policijski službenici Policijske postaje Kutina, u srijedu, 9. studenoga 2016., proveli su akciju "Policija u zajednici". Akcija je provedena povodom obilježavanja Dana Grada Kutina te su tom  prilikom policijski službenici upozorili građane na opasnosti koje može izazvati nestručno ili neispravno postupanje s pronađenim oružjem ili minsko-eksplozivnim sredstvima. Građani su imali priliku vidjeti i izložbu minsko-eksplozivnih sredstava, kao i kartu minsko opasnih područja u Županiji sisačko–moslavačkoj. Prisutne učenike 2.a, 3.b i 4.b razreda naše škole posebno su oduševila različita policijska vozila. Ljubazni policajci upoznali su učenike s potencijalnim opasnostima s kojima se građani mogu susresti, objasnili su im koja je uloga policije te su strpljivo odgovarali na mnoga postavljena pitanja učenika. Također, učenici su mogli vidjeti i određena pomagala, koja policija koristi pri obavljanju posla. Vidjeli su kako izgleda unutrašnjost policijskog vozila, tzv. „marice“ i čemu služi presretač. Najveći je doživljaj bio kad su učenici sjeli na policijsko motorno vozilo.

Udžbenici šk.god. 2016/2017

« Travanj 2017 »

25.04.2017. 14:34
Pozivamo vas na STEM Discovery week u okviru projekta Scientix 3
U sklopu Scientix 3 projekta, u tjednu od 24. do 30. travnja 2017. odvija se STEM Discovery week. Pogledajte sadržaj događanja u sklopu STEM tjedna te pronađite inspiraciju i nove ideje za rad s vašim učenicima.

20.04.2017. 08:41
Objavljen Godišnji izvještaj o radu Nacionalnog CERT-a
CARNetov odjel za Nacionalni CERT objavio je Godišnji izvještaj o aktivnostima u 2016. godini u kojem je dan pregled sigurnosti na internetu u Republici Hrvatskoj i u svijetu.

18.04.2017. 15:20
Croatian Makers radionice s BBC micro:bitovima u CARNetu
U okviru Croatian Makers projekta tijekom travnja 2017. godine u prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet održavaju se inicijalne radionice s BBC micro:bitovima za učenike osnovnih i srednjih škola te donatore STEM revolucije.

14.04.2017. 11:56
Javni natječaj za prijavu kandidata za voditelja i dvanaest članova Ekspertne radne skupine za provođenje kurikularne reforme
Na temelju Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije i na prijedlog Posebnoga stručnog povjerenstva za provedbu Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije ministar znanosti i obrazovanja raspisao je 7. travnja JAVNI NATJEČAJ za prijavu kandidata za voditelja i dvanaest članova Ekspertne radne skupine za provođenje kurikularne reforme.