Autor: Dalibor Misliveček, 10. 11. 2016.

U suradnji s policijskim službenicima za protueksplozijsku zaštitu PU sisačko-moslavačke, djelatnicima HCR-a i Vijećem za komunalnu prevenciju Grada Kutina, policijski službenici Policijske postaje Kutina, u srijedu, 9. studenoga 2016., proveli su akciju "Policija u zajednici". Akcija je provedena povodom obilježavanja Dana Grada Kutina te su tom  prilikom policijski službenici upozorili građane na opasnosti koje može izazvati nestručno ili neispravno postupanje s pronađenim oružjem ili minsko-eksplozivnim sredstvima. Građani su imali priliku vidjeti i izložbu minsko-eksplozivnih sredstava, kao i kartu minsko opasnih područja u Županiji sisačko–moslavačkoj. Prisutne učenike 2.a, 3.b i 4.b razreda naše škole posebno su oduševila različita policijska vozila. Ljubazni policajci upoznali su učenike s potencijalnim opasnostima s kojima se građani mogu susresti, objasnili su im koja je uloga policije te su strpljivo odgovarali na mnoga postavljena pitanja učenika. Također, učenici su mogli vidjeti i određena pomagala, koja policija koristi pri obavljanju posla. Vidjeli su kako izgleda unutrašnjost policijskog vozila, tzv. „marice“ i čemu služi presretač. Najveći je doživljaj bio kad su učenici sjeli na policijsko motorno vozilo.

« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.

02.07.2018. 09:43
Webinar: Život Engleskog jezika u Školi za život
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, u suradnji s Hrvatskom akademskom i istraživačkom mrežom - CARNET i i Hrvatskim udruženjem profesora engleskog, organizira webinar pod nazivom Život Engleskog jezika u Školi za Život. Webinar će se održati u ponedjeljak, 9. srpnja 2018. godine od 20 do 21 sat.

15.06.2018. 14:43
Objavljena "Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata"
U okviru provedbe projekta GrowCERT izrađena je “Nacionalna taksonomija računalno-sigurnosnih incidenata” nastala temeljem  Akcijskog plana za provedbu Nacionalne strategije kibernetičke sigurnosti .