Autor: Dalibor Misliveček, 10. 11. 2016.

U suradnji s policijskim službenicima za protueksplozijsku zaštitu PU sisačko-moslavačke, djelatnicima HCR-a i Vijećem za komunalnu prevenciju Grada Kutina, policijski službenici Policijske postaje Kutina, u srijedu, 9. studenoga 2016., proveli su akciju "Policija u zajednici". Akcija je provedena povodom obilježavanja Dana Grada Kutina te su tom  prilikom policijski službenici upozorili građane na opasnosti koje može izazvati nestručno ili neispravno postupanje s pronađenim oružjem ili minsko-eksplozivnim sredstvima. Građani su imali priliku vidjeti i izložbu minsko-eksplozivnih sredstava, kao i kartu minsko opasnih područja u Županiji sisačko–moslavačkoj. Prisutne učenike 2.a, 3.b i 4.b razreda naše škole posebno su oduševila različita policijska vozila. Ljubazni policajci upoznali su učenike s potencijalnim opasnostima s kojima se građani mogu susresti, objasnili su im koja je uloga policije te su strpljivo odgovarali na mnoga postavljena pitanja učenika. Također, učenici su mogli vidjeti i određena pomagala, koja policija koristi pri obavljanju posla. Vidjeli su kako izgleda unutrašnjost policijskog vozila, tzv. „marice“ i čemu služi presretač. Najveći je doživljaj bio kad su učenici sjeli na policijsko motorno vozilo.

Udžbenici šk.god. 2016/2017

« Ožujak 2017 »

23.03.2017. 09:35
Praktičari pilot projekta e-Škole u studijskom posjetu riječkoj OŠ Vežica
Tridesetak članova zajednice praktičara u CARNetovom pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola” posjetilo je danas Osnovnu školu Vežica u Rijeci, prvu osnovnu školu u Hrvatskoj i drugu državnu školu u Europi koja je omogućila učenicima da sudjeluju na nastavi iz svih predmeta uz uporabu tableta.

22.03.2017. 14:59
CARNet uživo prenosi predavanje prof. Ante Radonića na manifestaciji "10 dana astronomije"
Astronomsko društvo Kumova slama već osmu godinu zaredom organizira manifestaciju pod nazivom „10 dana astronomije“, koja će se održati od 31. ožujka do 9. travnja 2017. godine. Ove je godine tema posvećena životu u svemiru, a posjetitelji će imati priliku uživati u izložbi, brojnim predavanjima, radionicama i mnogim drugim zanimljivim aktivnostima.

21.03.2017. 12:55
Prijavite se na Scientix radionicu "Ideje za inovativno poučavanje prirodoslovnih predmeta"
U sklopu Scientix 3 projekta Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet organizira radionicu pod nazivom "Ideje za inovativno poučavanje prirodoslovnih predmeta", koja će se održati 30. ožujka 2017. godine s početkom u 10 sati, u Gimnaziji A. G. Matoša u Đakovu.

17.03.2017. 12:41
Webinar: Kako se IKT primjenjuje u singapurskom obrazovanju?
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je, u petak 17. ožujka 2017. godine, svoj treći webinar namijenjen nastavnicima praktičarima uključenima u provedbu strukturnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“. Ovoga puta predavači dolaze iz dalekog Singapura te su polaznicima predstavili mogućnosti uključivanja učenika u razmjenu i razvoj ideja uporabom informacijsko - komunikacijske tehnologije (IKT) za komunikaciju.