Autor: Dalibor Misliveček, 10. 11. 2016.

U suradnji s policijskim službenicima za protueksplozijsku zaštitu PU sisačko-moslavačke, djelatnicima HCR-a i Vijećem za komunalnu prevenciju Grada Kutina, policijski službenici Policijske postaje Kutina, u srijedu, 9. studenoga 2016., proveli su akciju "Policija u zajednici". Akcija je provedena povodom obilježavanja Dana Grada Kutina te su tom  prilikom policijski službenici upozorili građane na opasnosti koje može izazvati nestručno ili neispravno postupanje s pronađenim oružjem ili minsko-eksplozivnim sredstvima. Građani su imali priliku vidjeti i izložbu minsko-eksplozivnih sredstava, kao i kartu minsko opasnih područja u Županiji sisačko–moslavačkoj. Prisutne učenike 2.a, 3.b i 4.b razreda naše škole posebno su oduševila različita policijska vozila. Ljubazni policajci upoznali su učenike s potencijalnim opasnostima s kojima se građani mogu susresti, objasnili su im koja je uloga policije te su strpljivo odgovarali na mnoga postavljena pitanja učenika. Također, učenici su mogli vidjeti i određena pomagala, koja policija koristi pri obavljanju posla. Vidjeli su kako izgleda unutrašnjost policijskog vozila, tzv. „marice“ i čemu služi presretač. Najveći je doživljaj bio kad su učenici sjeli na policijsko motorno vozilo.

« Studeni 2018 »

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.