Autor: Dalibor Misliveček, 16. 11. 2016.

Ove godine šest učenika 2.a razreda naše škole sudjelovalo je na 9. natjecanju kreativnog pisanja "Moja priča", koje organizira Knjižnica i čitaonica u suradnji s Dječjim gradskim vijećem i Zakladom Sandre Stojić pod pokroviteljstvom Grada Kutine. Ovim se natječajem kod učenika nastoji razvijati ljubav prema pisanju i čitanju. Večer je ugodno provedena u društvu književnice Sonje Smolec, koja je ujedno i bila članica prosudbene komisije, kao i u društvu ostalih učenika kutinskih škola s njihovim roditeljima. Učenici, koji su dobili zahvalnicu za sudjelovanje na natječaju pisanih uradaka s različitim temama, su sljedeći: Emanuel Blažun, Vedran Borovnjak, Jelena Klusak, Elena Salvador i Lovro Turjak. Pisani uradak učenice Dore Adamović je posebno pohvaljen, jer opisuje dobro djelo koje je učinila. U nastavku pročitajte njezin uradak.

POMAGANJE

Moj otac je darivao novac za bolesnu djecu. Mislim da u tome nikako nije pogriješio. Došla sam na ideju da i ja pomognem. Na internetu smo pronašli stranicu za darivanje kose bolesnoj djeci. Odlučila sam darovati svoju kosu. Majka i ja smo otišle u frizerski salon. Ošišala sam kosu kako sam i odlučila. Tu smo kosu poslali poštom u udrugu Kosa ljubavi. Osjećala sam se sretno!

« Studeni 2018 »

15.11.2018. 15:35
CUC 2018: Mreža ideja – sve što trebate znati o novim tehnologijama i digitalnom društvu
Znate li kojih je sedam načina da propadnete kao WiFi stručnjak? Jesu li roboti već u našim školama? Što kad aplikacije koje koristimo više nisu besplatne? Kako potrošiti 10.160.430.000,00 kuna? Kako napisati STEM priču? Kako isprintati molekulu DNA na 3D printeru?

14.11.2018. 11:22
Započela provedba pilot projekta CRISS u osnovnim i srednjim školama Hrvatske
U rujnu 2018. godine započela je provedba onsite pilot projekta CRISS koji se odvija u okviru programa Europske unije za istraživanja i inovacije OBZOR 2020 i ima za svrhu razvoj i pilot implementaciju digitalne platforme za stjecanje, vrednovanje i certifikaciju digitalnih kompetencija učenika.

05.11.2018. 10:07
Poziv na predstavljanje: Stare lektire u novome ruhu
U okviru Informativnog utorka, CARNET će predstaviti 72 nove inačice e-Lektira koje su objavljene na istoimenom portalu. Predstavljanje će se održati u utorak, 6. studenoga 2018. godine, u 10 sati u prostoru Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu 4.

31.10.2018. 12:50
Održan okrugli stol "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“
Prijevare putem interneta, računalne ucjene (ransomware), socijalni inženjering (phishing) i lažne vijesti (fakenews) samo su neke od tema o kojima se raspravljalo jučer na okruglom stolu "Ususret europskoj godini kibernetičke sigurnosti“ u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET, a u sklopu Europskog mjeseca kibernetičke sigurnosti.