Autor: Dalibor Misliveček, 16. 11. 2016.

Ove godine šest učenika 2.a razreda naše škole sudjelovalo je na 9. natjecanju kreativnog pisanja "Moja priča", koje organizira Knjižnica i čitaonica u suradnji s Dječjim gradskim vijećem i Zakladom Sandre Stojić pod pokroviteljstvom Grada Kutine. Ovim se natječajem kod učenika nastoji razvijati ljubav prema pisanju i čitanju. Večer je ugodno provedena u društvu književnice Sonje Smolec, koja je ujedno i bila članica prosudbene komisije, kao i u društvu ostalih učenika kutinskih škola s njihovim roditeljima. Učenici, koji su dobili zahvalnicu za sudjelovanje na natječaju pisanih uradaka s različitim temama, su sljedeći: Emanuel Blažun, Vedran Borovnjak, Jelena Klusak, Elena Salvador i Lovro Turjak. Pisani uradak učenice Dore Adamović je posebno pohvaljen, jer opisuje dobro djelo koje je učinila. U nastavku pročitajte njezin uradak.

POMAGANJE

Moj otac je darivao novac za bolesnu djecu. Mislim da u tome nikako nije pogriješio. Došla sam na ideju da i ja pomognem. Na internetu smo pronašli stranicu za darivanje kose bolesnoj djeci. Odlučila sam darovati svoju kosu. Majka i ja smo otišle u frizerski salon. Ošišala sam kosu kako sam i odlučila. Tu smo kosu poslali poštom u udrugu Kosa ljubavi. Osjećala sam se sretno!

Udžbenici šk.god. 2016/2017

« Travanj 2017 »

25.04.2017. 14:34
Pozivamo vas na STEM Discovery week u okviru projekta Scientix 3
U sklopu Scientix 3 projekta, u tjednu od 24. do 30. travnja 2017. odvija se STEM Discovery week. Pogledajte sadržaj događanja u sklopu STEM tjedna te pronađite inspiraciju i nove ideje za rad s vašim učenicima.

20.04.2017. 08:41
Objavljen Godišnji izvještaj o radu Nacionalnog CERT-a
CARNetov odjel za Nacionalni CERT objavio je Godišnji izvještaj o aktivnostima u 2016. godini u kojem je dan pregled sigurnosti na internetu u Republici Hrvatskoj i u svijetu.

18.04.2017. 15:20
Croatian Makers radionice s BBC micro:bitovima u CARNetu
U okviru Croatian Makers projekta tijekom travnja 2017. godine u prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet održavaju se inicijalne radionice s BBC micro:bitovima za učenike osnovnih i srednjih škola te donatore STEM revolucije.

14.04.2017. 11:56
Javni natječaj za prijavu kandidata za voditelja i dvanaest članova Ekspertne radne skupine za provođenje kurikularne reforme
Na temelju Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije i na prijedlog Posebnoga stručnog povjerenstva za provedbu Strategije obrazovanja, znanosti i tehnologije ministar znanosti i obrazovanja raspisao je 7. travnja JAVNI NATJEČAJ za prijavu kandidata za voditelja i dvanaest članova Ekspertne radne skupine za provođenje kurikularne reforme.