Autor: Dalibor Misliveček, 16. 11. 2016.

Ove godine šest učenika 2.a razreda naše škole sudjelovalo je na 9. natjecanju kreativnog pisanja "Moja priča", koje organizira Knjižnica i čitaonica u suradnji s Dječjim gradskim vijećem i Zakladom Sandre Stojić pod pokroviteljstvom Grada Kutine. Ovim se natječajem kod učenika nastoji razvijati ljubav prema pisanju i čitanju. Večer je ugodno provedena u društvu književnice Sonje Smolec, koja je ujedno i bila članica prosudbene komisije, kao i u društvu ostalih učenika kutinskih škola s njihovim roditeljima. Učenici, koji su dobili zahvalnicu za sudjelovanje na natječaju pisanih uradaka s različitim temama, su sljedeći: Emanuel Blažun, Vedran Borovnjak, Jelena Klusak, Elena Salvador i Lovro Turjak. Pisani uradak učenice Dore Adamović je posebno pohvaljen, jer opisuje dobro djelo koje je učinila. U nastavku pročitajte njezin uradak.

POMAGANJE

Moj otac je darivao novac za bolesnu djecu. Mislim da u tome nikako nije pogriješio. Došla sam na ideju da i ja pomognem. Na internetu smo pronašli stranicu za darivanje kose bolesnoj djeci. Odlučila sam darovati svoju kosu. Majka i ja smo otišle u frizerski salon. Ošišala sam kosu kako sam i odlučila. Tu smo kosu poslali poštom u udrugu Kosa ljubavi. Osjećala sam se sretno!

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.

01.07.2017. 14:56
Ispunite upitnik o digitalnim kompetencijama u okviru projekta CRISS
U siječnju 2017. godine započeo je CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) projekt iz programa Europske unije Obzor 2020.

29.06.2017. 11:22
U okviru projekta e-Škole objavljeno 70 novih scenarija poučavanja
U sklopu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“ objavljeno je 70 novih e-Škole scenarija poučavanja. Svi zainteresirani nastavnici nove scenarije mogu pronaći na mrežnoj stranici https://scenariji-poucavanja.e-skole.hr/ , a dostupno je 15 scenarija za nastavni predmet kemije, 18 fizike, 18 biologije te 19 matematike.