Autor: Dalibor Misliveček, 30. 11. 2016.

U utorak 29. studenog 2016. god. našu školu je posjetilo kazalište „Svarog“  iz Zagreba. Učenici PŠ Repušnice, produženog boravka, 1.a, 2.a, 3.a , 4.a  i 5.c uživali su u predstavi „Reciklirana priča“. Djeca su se opet pokazala veoma zahvalnom i radoznalom publikom. Uvijek pažljivo prate što se događa na pozornici, uključuju se u predstavu, žele sudjelovati u nagradnom kvizu na kojem točnim odgovorima pokažu koliko su i što naučili. To je bio glavni cilj predstave: naučiti ih kako da pravilno zbrinjavaju staklenu (i drugu) ambalažu, navesti ih da preuzmu odgovornost  za odvajanje otpada u svojim domovima i shvatiti važnost recikliranja. Predstava je bila edukativna, interaktivna i zabavna, a nakon predstave su slijedile nagrade za vrijedne pomagače. Hvala kazalištu „Svarog“ na poučnoj predstavi!

Udžbenici šk.god. 2016/2017

« Ožujak 2017 »

23.03.2017. 09:35
Praktičari pilot projekta e-Škole u studijskom posjetu riječkoj OŠ Vežica
Tridesetak članova zajednice praktičara u CARNetovom pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola” posjetilo je danas Osnovnu školu Vežica u Rijeci, prvu osnovnu školu u Hrvatskoj i drugu državnu školu u Europi koja je omogućila učenicima da sudjeluju na nastavi iz svih predmeta uz uporabu tableta.

22.03.2017. 14:59
CARNet uživo prenosi predavanje prof. Ante Radonića na manifestaciji "10 dana astronomije"
Astronomsko društvo Kumova slama već osmu godinu zaredom organizira manifestaciju pod nazivom „10 dana astronomije“, koja će se održati od 31. ožujka do 9. travnja 2017. godine. Ove je godine tema posvećena životu u svemiru, a posjetitelji će imati priliku uživati u izložbi, brojnim predavanjima, radionicama i mnogim drugim zanimljivim aktivnostima.

21.03.2017. 12:55
Prijavite se na Scientix radionicu "Ideje za inovativno poučavanje prirodoslovnih predmeta"
U sklopu Scientix 3 projekta Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet organizira radionicu pod nazivom "Ideje za inovativno poučavanje prirodoslovnih predmeta", koja će se održati 30. ožujka 2017. godine s početkom u 10 sati, u Gimnaziji A. G. Matoša u Đakovu.

17.03.2017. 12:41
Webinar: Kako se IKT primjenjuje u singapurskom obrazovanju?
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet održala je, u petak 17. ožujka 2017. godine, svoj treći webinar namijenjen nastavnicima praktičarima uključenima u provedbu strukturnog pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“. Ovoga puta predavači dolaze iz dalekog Singapura te su polaznicima predstavili mogućnosti uključivanja učenika u razmjenu i razvoj ideja uporabom informacijsko - komunikacijske tehnologije (IKT) za komunikaciju.